piątek, 25 maja 2018

Węgiel aktywny !

Hejka kochani💕,
Każdy z nas zna działania węgla aktywnego. Ja dziś przychodzę do was z paroma pomysłami na użycie węgla aktywnego 😊. Pewnie znacie parę trików z nim , jeżeli nie to się już dowiesz☝.Zacznijmy od tego co to w ogóle jest ten węgiel aktywny-jest to substancja składająca się z węgla pierwiastkowego, w formie bezpostaciowej (sadza) oraz w częściowo w postaci drobnokrystalicznego grafitu (zawiera zwykle popiół , tlenki metali alkalicznych i krzemionkę ).

Maseczka:
Działanie węgla aktywnego na skórę moim zdaniem jest najlepsza ponieważ węgiel ten:
→ oczyszcza skórę
→ zwęża pory
→ matowi
→ wyrównuje kolory
→działa bakteriobójczo
→eliminuje wolne rodniki
Przygotowanie takiej maseczki jest bardzo proste. Oczywiście jest wiele różnych sposobów na zrobienie jej. Moim najlepszym sposobem na zrobienie maseczki to:
→przygotowujemy jedną łyżkę żelatyny
→ 2 łyżki wody
→ pół łyżki węgla aktywnego ( oczywiście na początku musimy rozdrobnić nasz węgiel aktywny )
 Składniki łączymy ze sobą w jakimś pojemniczku , mieszamy nad kąpielą wodną tak aby składniki nam się ładnie ze sobą połączyły.Nasza maseczka powinna być trochę gęsta tak aby nie spływała z naszej twarzy i parę sekund czekamy , żeby przestygła nam.Nakładamy maseczkę na umytą , czystą twarz i czekamy nie całe 20 min. Najlepiej nałożyć dwie warstwy i na samych brzegach pogrubić je.Maseczkę stosujemy raz na tydzień Uwaga!: Pamiętajcie , żeby podczas zakładania maseczki uważać na brwi i włosy , ponieważ możemy się ich nie chcący pozbyć ! 


Wybielanie zębów:
Aby przyrządzić magiczną pastę będzie nam potrzebny:
→ 1 tabletka lub kapsułka węgla aktywnego
→ mała łyżeczka o leju kokosowego
Wsypujemy węgiel do oleju kokosowego i mieszamy nasze składniki szczoteczką do zębów.Nakładamy naszą magiczną pastę na szczoteczkę , wcieramy pastę i zostawiamy na 3 min.Po upływie czasu płuczemy wodą i myjemy zęby zwykłą pastą ( użyjmy w tedy innej szczoteczki ;)).Można stosować codziennie wieczorami bądź też z rana.

Likwidacja nie przyjemnego oddechu:
Sproszkowany węgiel nakładamy na naszą szczoteczkę do zębów i rozprowadzamy po jamie ustnej.Można zostawić rozprowadzony węgiel na około 2 min. Dokładnie spłukujemy wodą , następnie myjemy zęby zwykła pastą. Tą metodę możemy używać 2 razy w tyg. Uwaga! Jeśli ktoś ma sztuczne wypełnienia lub korony porcelanowe , mogą ulec w tedy zabarwieniu.


Na dziś to tyle 😇. Dajcie znać w komentarzach , który sposób użycia węgla aktywnego wam się spodobał ! 😋 Widzimy , się już wkrótce!💕

1 komentarz:

  1. Słyszałam o wybielającym działaniu węgla na zęby, ale przyznam szczerze że jeszcze nie stosowałam bo ciągle mam obawy :) Maseczka fajny pomysł, koniecznie muszę wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń